Google+

Doğru İçerik, Doğru Pazarlama!

Doğru İçerik, Doğru Pazarlama!

İçerik pazarlama geçmişte de günümüzde de hep vardı. Eskiden profesyonel firmalar tarafından tanıtım broşürleri, makaleler, grafikler ve videolarla kullanılıyordu. Amaç, lider olmak ve talepleri yönetmekti.

Geçmişteki gibi içerik pazarlamanın amacı bugün de aynı. Sadece müşteriye ulaşma biçimi farklı. Önceleri posta, notlar v.s. gibi aracılarla ulaşan içerik pazarlama günümüzde dijital yollarla kullanıcısına ulaşıyor.

İçerik pazarlamanın en önemli noktası talepleri yönetebiliyor olması. İçerik pazarlaması için çeşitli broşürler, mektuplar, videolar, bloglar, seminerler, infografikler, mailingler, seo, sosyal medya kanalları... Hepsini kullanabilirsiniz. Ama talepleri yönetebilmek ve geri dönüş alabilmek için doğru içerik ve doğru pazarlama stratejileri kullanmalısınız.

ilk adım hedef kitleyi belirlemek ve onlara ulaşabilecek en etkili yolu bulabilmektir;

Öncelikle talep kaynağınızı anlamanız gerekmektedir. Örneğin; müşteri taleplerinize blog sayesinde daha etkin bir biçimde ulaşıyorsanız. Blog içeriğine odaklanın!

İçerikleriniz kesinlikle viral olmalıdır. Sosyal medya içerik pazarlama için en büyük ve en etkin dağıtım aracıdır. İçerikleriniz sosyal çevrenizde yayılır da yayılır. Fakat burada ki önemli nokta doğru takipçiye ulaşmaktır. Örneğin; Twitter takipçileriniz sahteyse, içerikleriniz doğru yere gitmez ve önemi kaybolur.

İşiniz ve verdiğiniz hizmetlerle ilgili en çok talep ve dönüşüm alabilecek içerik üretilmesi gerekmektedir. Sahip olduğunuz kaynakları müşterinin anlayacağı, eğleneceği ve paylaşma isteği uyandıran içeriklere dönüştürün!