Google+

Eyvah! Web Sitesi Yaptırıyorum

Eyvah! Web Sitesi Yaptırıyorum

Bir ürün almak istersiniz bedelini ödersiniz alırsınız ve kullanırsınız. Alışveriş bu kadar kolaydır, peki ya web sitesi hizmetini satın almak? Ya da web sitesini bir kenara bırakalım, hizmet satın almak?

Ürünü alıp ihtiyacınızı karşılamak ayrı, hizmet satın alıp fayda olarak geri dönmesini beklemek ayrıdır. Somut bir ürünün ihtiyacınızı karşılayıp karşılayamayacağını hemen anlayabilirsiniz, ama hizmet öyle değildir. Getirilerinin ne oranda işinize yarayacağının tümünü öngöremezsiniz. Neyi neden satın aldığınızı bilmemek korkutur, düşündürür. Soyut bir şeye para yatırmak herkes gibi size de cazip gelmeyecektir.

Tüm bunlar normal görünüyor öyle değil mi?

Değil. Çünkü artık soyutluğa yüklenen anlamın önem kazandığı bir hayat diliminde yaşıyoruz. Bir ürünü, sizin ürettiğiniz gibi karşı komşunuz da üretebilir. Peki, ürününüzü komşunuzdan ayıran nokta ne olacak? Fonksiyonelliği diyerek bir hata yapmayın zira her şey birebir kopyalanabilir. Bu nedenle sokağınıza gelen müşteri yalnızca ihtiyacını karşılamaya odaklanmıştır ve rahatlıkla komşunuzu seçebilir.Tabii siz fark yaratmazsanız…

Markanızı sanal alemde duyurmanız önemlidir. Çünkü insanlar aşina oldukları şeye daha çok güvenirler ve müşteriniz komşunuzun adını biliyorsa sokağınıza geldiğinde onu tercih etmesi doğal olacaktır.

Ne de olsa çağ imaj çağı!