• [email protected]
 • +90 (212) 512 12 49
 • İnternette hız herşeydir...

  Domain internette yer almanın kimliği ve bu kimliğin "Alan Adı" dır. İnternette yer almak için baş vurduğunuzda size bir İnternet protokol numarası verilir. Buna IP Adres (İnternet Protokol adres) denilmektedir. İnternetteki her bilgisayarın bir IP adresi vardır. Bilgisayarlar arası bağlantı IP adresi üzerinden yapılır.IP adresi 3 tane nokta ile birbirinden ayrılmış numaralardan oluşmaktadır. Domain -Alan Adı- ise bu numaranın sadece bir görüntüsüdür.

  Domain kayıt hizmetinde seçmiş olduğunuz alan adı tarafınız üzerine tescil edilir ve bu tescil süresi aksi belirtilmedikçe genellikle 1 senedir. Bu hizmet her sene boyunca uzatılır. Firmamız alan adı konusunda Türkiye merkezli ilk 5 alan adı yazmanından olan Nic Proxy firmasının yetkili satış bayisidir ve bu konuda güçlü, kurumsal bir firmanın desteğini arkasına almıştır. Kayıt, yenileme, transfer ve olabilecek her türlü hukuki problemlerde firmamızla beraber hareket etmektedir.

  Hosting veya barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Bu sunucular, internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek yapıda hazırlanmıştır.

  Barındırma çözümlerinde Türkiye'nin köklü ve güçlü veri merkezlerinden Turkcell/Superonline veri merkezinde sunucuları bulunan firmamız, web siteniz için en uygun hosting özelliklerini ayarlamaktadır. E-posta hesaplarınız tanımlanmakta, mail hizmetiniz devreye alınmaktadır. Domain ve host hizmetinin senelik yenileme zamanları takip edilir ve haberdar edilirsiniz. Hosting hizmetinde olabilecek her türlü aksaklıkta devreye girilir ve gereken düzenleme en kısa sürede gerçekleştirilir.

  E.posta kullanıcılarımızın maillerine her yerden ulaşabilmesi için gereken her türlü destek sağlanmaktadır. POP3 desteğinin yanı sıra, web tabanlı mailbox uygulaması ile internet bağlantısı olan her yerden maillerinize ulaşmanız sağlanır. Sunuculara gelen mailler sürekli virüs taramasından geçirilerek zararlı maillerin gelmesi engellenir. Bunun yanında yine müşterilerimize pop3 ve imap destekli mail istemcileri için (outlook, thunderbird, apple mail vb...) gerekli kurulum desteği verilmektedir.