• [email protected]
 • +90 (212) 512 12 49
 • Senelerin emeğini boşa atmayın...
  Zaman ve emek harcayarak prestijli hale getirdiğiniz markanızı koruyun! Marka patent çalışmalarını profesyonel ekibiyle yerine getiren şirketimiz, ticari markanızı sizin adınıza tescilliyor. Tüm firmalara marka patent danışmanlığı sunan firmamız, aynı zamanda deneyim ve tecrübesiyle marka patent sektöründe tüm Türkiye’ye de hizmet sunuyor. Markanızı koruyun! İmajınız zedelenmesin.

  Markanızı Koruma Altına Alıyoruz

  Marka günümüz ticari hayatında çok daha önemli bir konuma sahiptir. Bir şirketin diğer şirketten ayırt edilebilmesi, mal ve hizmetlerinin bilinirliliğinin artması marka sayesinde mümkün olabiliyor. Ticari ahlak gereği bir markanın sembol ve işaretlerini kullanarak ikinci bir şirketin ürün ve hizmet ticareti yapması yasaktır. Bununla beraber bir markanın sembol, slogan ve tasarımını anımsatacak şekilde bir başka kurum tarafından kullanılması da ticari ahlaka uygun değildir ve yasaktır. Markanızın başkaları tarafından kullanılması karşısında yasal haklarınız mevcuttur. Bu haklardan yararlanabilmenin yolu ise marka patent işlemlerinizi yaptırmanızla mümkündür.

  Siz işinize odaklanın! Markanız korunsun…

  İstanbul’da birçok firmaya hizmet vererek, marka patent çalışmalarını profesyonel bir şekilde yürüten kurumumuz, müşterilerine marka tescil çalışmalarında kolaylıklar sağlıyor. Tüm marka patent sürecini sizin adınıza yürüterek, zaman kaybınızın önüne geçiyor. Siz işinize odaklanırken, firmamız markanızın koruma altına alınması için gerekli çalışmaları titizlikle yürütüyor.

  Marka patent başvurusunu kimler yapabilir?

  Markası olan herkes marka tescil işlemleri yaptırma hakkına sahiptir. Bunun için ürün veya hizmet sunmanız yeterlidir. Ürün ve hizmetlerinizle alakalı her şeyi tescil ettirebilirsiniz. Markanızı koruma altına alarak, başkaları tarafından kopyalanmasına ve suiistimale uğramasına engel olabilirsiniz. Marka patent başvurularını herhangi bir kişi yapabilir. Bu kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Marka patent işlemleri sırasında kimin adına tescil yapılacağını belirleyebilirsiniz. Sizin adınıza ya da şirket adına tescil yaptırabileceğiniz gibi, çocuklarınız, eşiniz veya birden fazla kişi olmak üzere ortaklarınız üzerine yaptırabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta söz konusudur. Markanın daha önce tescillenmemiş olması gerekir. Bununla beraber markanın daha önceden tescil edilmiş bir markayla benzerliğinin olmaması lazımdır. Sonuç olarak size ait olan markanın patent hakkına sahip olması, ayırt edici niteliklerinin aşikar surette mevcut olmasıyla imkanlı hale gelir. Aksi durumda marka patent başvurunuz reddedilir. Telif hakkı suçlamasına da maruz kalabilirsiniz.

  Marka patent başvurusu yapmadan önce şirketimiz, markanızla alakalı gerekli analizleri yaparak olası arızı durumlara maruz kalınmamasını sağlamaktadır.